w pierwszym tygodniu pjeseczkowych zmagań najlepszy okazał się shiba inu.
łapcie kilka ciekawostek o waszym faworycie z pierwszego głosowania:
- shiba bardzo mocno przywiązuje się do właściciela, jest to pjesek, który raczej niechętnie okazuje uczucia i nie bywa skory do pieszczot. w obliczu ich nadmiaru szuka spokojnego schronienia. jeśli ma ochotę na pieszczoty, sam będzie o nie zabiegał. potrafi jednak z wielkim oddaniem darzyć szacunkiem swojego przewodnika i być o niego zazdrosnym.
- shiba na pewno nie jest najlepszym kandydatem na pupila dla każdego. jego przyszły opiekun powinien być nie tylko osobą cierpliwą i konsekwentną, ale też mocno zaangażowaną w wychowanie czworonoga. pomocna w jego ułożeniu z pewnością będzie też wiedza dotycząca psiej psychiki i motywów zachowań, połączona z odpowiednim zasobem doświadczenia w tym względzie.
- shiba nie jest dużym pjeskiem. Podróż z nim pod względem stricte technicznym nie jest więc szczególnie trudna. aby jednak w jej trakcie zarówno pupil, jak i jego właściciel czuli się komfortowo, pierwszą podróż powinna poprzedzać nauka komend i zaznajomienie czworonoga z akcesoriami wykorzystywanymi do transportu.
- jak każdy łowca, shiba traktuje mniejsze zwierzęta jako potencjalne ofiary. o ile te, które żyją w jego najbliższym otoczeniu, może zaakceptować, obce zdecydowanie powinny mieć się na baczności.
- pielęgnacja shiby nie jest bardzo skomplikowana. Zasadniczo ogranicza się do szczotkowania sierści, którego częstotliwość należy zwiększyć w okresie linienia. kąpiele pjeski powinny odbywać się w zależności od potrzeb ok. 2 – 3 razy w roku. częstsze zabiegi nie są potrzebne, gdyż pieski shiba bardzo dbają o czystość, często wylizując futro.
- pjeseczki należące do rasy shiba w stosunku do innych psów bywają wrogo nastawione. często wchodzą z nimi w konflikty. oczywiście właściwa socjalizacja może sprawić, że pjesek będzie akceptował inne psy w swoim otoczeniu.
- pjeki shiba tolerują wszystkich członków rodziny, są więc przyjaźnie nastawione do seniorów. nie sprawdzą się jednak w roli ich pupili. aktywne, niezależne i uparte, potrzebują opiekuna, który będzie w stanie dotrzymać im kroku.
- średnia cena shiby inu z rodowodem wynosi średnio 3500 – 5000 zł.
wbijajcie na naszego Facebooka, żeby zobaczyć z kim w plebiscycie rywalizował shiba i kogo pokonał w drodze do zwycięstwa – https://www.facebook.com/103285401909891/posts/109866444585120/?d=n
Dodaj komentarz